úvodní stránka úvodní stránka kdo jsme
výchova a prostředí

pedagogický přístup
provoz a ceník
vybavení dítěte
přihláška

jak vybavit dítě pro pobyt v klíčku

V batůžku si s sebou děti po celý rok nosí:
pláštěnku, dopolední a odpolední svačinu, láhev s pitím cca 0,5 l (v zimě termoska s teplým nápojem), náhradní spodní prádlo, kousek karimatky na sednutí.

Vhodné oblečení a obuv odpovídající ročnímu období a klimatické situaci:

  • Doporučujeme vrstvení oblečení tak, aby si dítě mohlo upravovat množství svršků dle svých potřeb.
  • Pro chladnější dny se osvědčilo tzv. termo spodní prádlo (dětské velikosti nabízejí např. české firmy Wavrys, Moira, Jitex...). Jako prostřední vrstva se doporučuje fleece nebo nejlépe vlněný svetr. Na vrchní vrstvu je vhodná prodyšná a nepromokavá bunda.
  • V zimních měsících jsou nutností čepice dobře chránící uši, šátek na krk, teplé rukavice (nutné jedny rezervní do batůžku!). Velmi dobře dítě ochrání svrchní prodyšné a nepromokavé kalhoty a doporučujeme i vlněné ponožky. Pokožku dětí v zimě je nutno chránit vhodným mastným krémem.
  • Nejvhodnější obuv pro jaro, podzim i zimu je kotníková obuv s membránou (dětské velikosti nabízí např. česká firma Fare - boty jsou kvalitní a mají certifikát zdravé obuvi vhodné pro děti).
  • V horkých letních dnech je vhodnější oblečení z materiálů, který chladí (len) a dlouhé rukávy i nohavice jako ochrana před sluncem. Nutností je pokrývka hlavy, prostředek na ochranu pokožky před slunečním zářením. Obuv by měla být s pevnou patou i špičkou, nejlépe uzavřená.

Co do klubovny:
vhodné přezutí a pohodlné oblečení (pohybové, dramatické, výtvarné a řemeslné aktivity, práce s různými materiály apod.), mikina, náhradní spodní prádlo, karimatka, prostěradlo, deka a polštářek pro chvíle odpočinku.

Co nikdy s sebou:
prosíme, abyste dětem s sebou nedávali žádné cennosti, sladkosti a zvážili také hračky (rozhodně netolerujeme hračky napodobující zbraně).


 
 

kontakt:
MgA. Jitka Patakiová / tel: 777 210 024 / pataki@uh.cz
www.klicek.uh.cz