úvodní stránka úvodní stránka kdo jsme
výchova a prostředí

pedagogický přístup
provoz a ceník
vybavení dítěte
přihláška

jak vybavit dítě pro pobyt v LMŠ

V batůžku si s sebou děti po celý rok nosí:
pláštěnku, svačinu, láhev s pitím cca 0,5 l (v zimě termoska s teplým nápojem), náhradní spodní prádlo, kousek karimatky na sednutí.

Vhodné oblečení a obuv odpovídající ročnímu období a klimatické situaci:

  • Doporučujeme vrstvení oblečení tak, aby si dítě mohlo upravovat množství svršků dle svých potřeb.

  • Pro chladnější dny se osvědčilo tzv. termo spodní prádlo. Jako prostřední vrstva se doporučuje fleece nebo nejlépe vlněný svetr. Na vrchní vrstvu je vhodná prodyšná a nepromokavá bunda.

  • V zimních měsících jsou nutností čepice dobře chránící uši, šátek na krk, teplé rukavice (nutné jedny rezervní do batůžku!). Velmi dobře dítě ochrání svrchní prodyšné a nepromokavé kalhoty a doporučujeme i vlněné ponožky. Pokožku dětí v zimě je nutno chránit vhodným mastným krémem.

  • Nejvhodnější obuv pro jaro, podzim i zimu je kotníková obuv s membránou (dětské velikosti nabízí např. česká firma Fare - boty jsou kvalitní a mají certifikát zdravé obuvi vhodné pro děti).

  • V horkých letních dnech je vhodnější oblečení z materiálů, který chladí (len) a dlouhé rukávy i nohavice jako ochrana před sluncem. Nutností je pokrývka hlavy, prostředek na ochranu pokožky před slunečním zářením. Obuv by měla být s pevnou patou i špičkou, nejlépe uzavřená.

Co do zázemí:
náhradní obuv a oblečení (pohybové, dramatické, výtvarné a řemeslné aktivity, práce s různými materiály apod.), náhradní spodní prádlo, karimatka, spacák a polštářek pro chvíle odpočinku.

Co nikdy s sebou:
prosíme, abyste dětem s sebou nedávali žádné cennosti, sladkosti a zvážili také hračky (rozhodně netolerujeme hračky napodobující zbraně).


 
 

kontakt:
MgA. Jitka Patakiová / tel: 605 490 812 / lms.clavicula@gmail.com
www.klicek.uh.cz