úvodní stránka úvodní stránka

kdo jsme
náš přístup
péče o nejmenší děti
povinné předškolní vzdělávání
provoz a vybavení dítěte
ceník
přihláška

 

provoz a vybavení dítěte

  • LMŠ je určena pro děti ve věku od 2 do 7 let.
  • Celodenní provoz 7.15 – 16.15 hod.
  • Docházka 1 – 5 dní v týdnu. Rozsah a režim docházky se stanovuje na základě dohody s rodinou.

Kapacita LMŠ je záměrně omezena na maximální velikost skupiny 24 dětí. Tato velikost umožňuje budování kvalitního vztahu s každým dítětem a tím i individuálního přístupu k němu, vycházejícího z jeho specifických potřeb.

doprava:
Děti je možné osobně dovézt a předat od 7. 15 v zázemí na Modré. Standardně děti svážíme linkovým autobusem Uh. Hradiště – Staré Město – Modrá – Velehrad – Salaš a zpět (lze je předat / vyzvednout na všech zastávkách dané linky). Odjezd: sraz na autobusovém nádraží v UH v 8:15. Odjezd ze stanoviště č. 7 v 8.25 hod. Návrat: autobus odjíždí ze zastávky Modrá v 15.57 hod., příjezd do UH v 16.15 hod.

strava a pitný režim:
Dětem zajišťujeme pitný režim a stravu v rozsahu dopolední přesnídávka, oběd, odpolední svačina. Skladba jídelníčku vychází z nutričních požadavků na stravování předškolních dětí. Důraz klademe na každodenní nadstandardní množství čerstvého ovoce a zeleniny, usilujeme o co největší zastoupení potravin v biokvalitě.

zázemí:
V přírodní zahradě na okraji obce Modrá máme tee-pee a terasu, v případě nepřízně počasí využíváme místnost v budově bývalé školy. Ke stravování slouží námi zbudovaná školní jídelna v téže budově.

Školní řád LMŠ Clavicula

GDPR zmocněnec: gdpr.lms.clavicula@gmail.com

 

jak vybavit dítě pro pobyt v LMŠ

V batůžku si s sebou děti po celý rok nosí: pláštěnku, láhev s pitím cca 0,5 l (v zimě termoska s teplým nápojem), náhradní spodní prádlo, kousek karimatky na sednutí.

Vhodné oblečení a obuv odpovídající ročnímu období a klimatické situaci:

  • Doporučujeme vrstvení oblečení tak, aby si dítě mohlo upravovat množství svršků dle svých potřeb.

  • Pro chladnější dny se osvědčilo tzv. termo spodní prádlo. Jako prostřední vrstva se doporučuje fleece nebo nejlépe vlněný svetr. Na vrchní vrstvu je vhodná prodyšná a nepromokavá bunda.

  • V zimních měsících jsou nutností čepice dobře chránící uši, šátek na krk, teplé rukavice (nutné jedny rezervní do batůžku!). Velmi dobře dítě ochrání svrchní prodyšné a nepromokavé kalhoty a doporučujeme i vlněné ponožky. Pokožku dětí v zimě je nutno chránit vhodným mastným krémem.

  • Nejvhodnější obuv pro jaro, podzim i zimu je kotníková obuv s membránou (dětské velikosti nabízí např. česká firma Fare - boty jsou kvalitní a mají certifikát zdravé obuvi vhodné pro děti).

  • V horkých letních dnech je vhodnější oblečení z materiálů, který chladí (len) a dlouhé rukávy i nohavice jako ochrana před sluncem. Nutností je pokrývka hlavy, prostředek na ochranu pokožky před slunečním zářením. Obuv by měla být s pevnou patou i špičkou, nejlépe uzavřená.

Co do zázemí:
náhradní obuv a oblečení (pohybové, dramatické, výtvarné a řemeslné aktivity, práce s různými materiály apod.), náhradní spodní prádlo, karimatka, spacák a polštářek pro chvíle odpočinku.

Co nikdy s sebou:
prosíme, abyste dětem s sebou nedávali žádné cennosti, sladkosti a zvážili také hračky (rozhodně netolerujeme hračky napodobující zbraně).


 

kontakt:
MgA. Jitka Patakiová / tel: 605 490 812 / lms.clavicula@gmail.com
www.klicek.uh.cz